Jesteś tutaj:

Dzień: 2022-04-19

W dniach 21-25 marca odbył się finał Międzynarodowych Mistrzostw Szybkiego Mnożenia 2022.

Każdy z finalistów miał 5 minut na wykonanie jak największej ilości działań   z mnożenia do 100. Nagrodą główną w konkursie był puchar, dyplom, zestaw klocków Lego, a co najważniejsze – tytuł Mistrza Szybkiego Mnożenia 2022. W tegorocznej edycji,    w swoich kategoriach wiekowych, udział wzięli nasi uczniowie klasy IIb SP .

Stanisław Dusza – 34 miejsce w klasyfikacji klas II, tuż za nim

Emil Karolczyk,      Filip Borowik,       Marcin Zabłocki.

Tegoroczny finał obfitował w kolejne rekordy. Najlepszy wynik 383 działania w 5 min. Wart uwagi jest fakt, że wielu uczestników nie tylko osiągnęło doskonałe wyniki, ale wykazało też niesamowite  umiejętności arytmetyczne.   Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia to wyjątkowy sposób rozwijania u dzieci skupienia  i umiejętności arytmetycznych.

Jest to dla uczniów wielka przygoda i ciekawa forma rozwoju umiejętności matematycznych.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom GRATULUJEMY

 oraz życzymy wielu sukcesów matematycznych.

 

 „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć” – Mark Twain

I tak o to, 13.04 klasy Ia i IIb SP realizując Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do Twarzy” wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Przemierzając Kraków alejkami wzdłuż i wszerz uczniowie zrealizowali moduł „ Kultury świata”, który przybliżył im historię wielkich cywilizacji, ze szczególnym naciskiem na ich kulturę – a dokładnie kulturę Japonii. Otóż w Krakowie odwiedziliśmy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie uczniowie odbyli podróż po Japonii, dowiedzieli się ciekawostek o tym kraju, a także mieli okazję poznać pismo japońskie.  Kolejny punkt naszej wycieczki to miejsce magiczne, zupełnie inne niż kraj czerwonej wiśni, tu było mrocznie i tajemniczo, gdyż  trafiliśmy do kawiarni Dziórawy Kocioł, kawiarni, gdzie Harry Potter z pozostałymi znajomymi z  Gryffindor  spotykali się w tajemnicy przed członkami Szkoły Magii i omawiali tematy, które tam były tematem tabu. Po skosztowaniu  zadziwiających eliksirów, magicznych słodyczy z wróżbami, czy też specjału Harrego Pottera, jakim jest piwo kremowe (oczywiście to tylko nazwa kryjąca napój mleczny), uczniowie nie omieszkali oczywiście poznać tradycji krakowskiej, a mianowicie odwiedzili Żywe Muzeum Obwarzanka, niewątpliwie najsmaczniejszy symbol Krakowa, gdzie poznali historię i tradycję wypieku obwarzanka, gdzie dowiedzieli się, która królowa się nim zajadała i dlaczego nie należy mylić go z preclem, gdzie  poznali unikatowy proces jego produkcji, a na zakończenie prelekcji i warsztatów wypieku , wyszli trzymając w ręku własnoręcznie wykonanego obwarzanka. Jedno miasto, a ileż ciekawostek…

 

Do góry