Jesteś tutaj:

Miesiąc: styczeń 2019

Więcej o Warsztaty filmowe
 
Ostatnie w tym semestrze warsztaty filmowe, w których wzięli udział uczniowie klasy 8c, poświęcone były zagadnieniom związanym z funkcją charakteryzacji filmowej.
Jak widać na zdjęciach – praktyczna strona zajęć zaangażowała wszystkich uczestników. Wspaniała zabawa, możliwość przebrania w autentyczne kostiumy sceniczne i profesjonalna charakteryzacja zachęciły uczniów do uczestnictwa w zajęciach w kolejnym semestrze.

Dnia 29 stycznia 2019r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii w trzech kategoriach wiekowych, czyli dla uczniów szkoły podstawowej, uczniów trzecich klas gimnazjum oraz uczniów liceum. Wszyscy uczestnicy konkursu pisali dyktando ze słuchu dostosowane poziomem do każdej kategorii wiekowej.

Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii w kategorii szkoły podstawowej zdobył Olaf WILCZAK uczeń klasy VIII b.

Szkolnym Mistrzem Ortografii w kategorii gimnazjum została Wiktoria AFELTOWICZ uczennica klasy III b.

Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii w kategorii liceum przypadł Wiktorowi PRZYBYŁO uczniowi klasy Ia.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci power banku.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Kolejne dyktando w przyszłym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o Dzień Dziadka i Dzień Babci

22.01.2019r świętowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczniowie klasy Ia IIa wyrecytowali i wyśpiewali swoim ukochanym Babciom i Dziadkom najpiękniejsze życzenia. Pamiętali również o niespodziance. Portrety trafiły do właścicieli, a laurki były kolorowe niczym motyle. Wspólnie częstowali się pysznym ciastem przygotowanym przez Rodziców. To było cudowne popołudnie Dziadków i wnuków.

Więcej o II pokaz pływacki

II pokaz pływacki zaskoczył wszystkich rodziców, dziadków oraz Dyrekcję naszej szkoły. Uczniowie tej klasy długo przygotowywali się do występu co zauważyły osoby zaproszone. Drugoklasiści zaprezentowali w tym roku nie tylko swoje umiejętności pływackie, ale także taneczne i wokalne. Uczniowie na koniec pokazu za wspaniałą pracę otrzymali nową grę podwodną, w którą z pewnością chętnie pograją na kolejnej lekcji pływania

Więcej o Sukces naszych uczennic

12.01.2019 r. na hali MOSiR w Łaziskach Górnych zawodniczki MKS-MOS Płomień Sosnowiec trenujące w SP48 pod opieką Pana mgr Marka Kaczmarczyka rozegrały IV turniej III etapu Mistrzostw Śląska Młodziczek.
Tym razem z drużyną z MOSiR Polonia Łaziska Górne z wynikiem 2 : 0 (25:17; 25:13) oraz z UKS Centrum przy POSiR Pszczyna z wynikiem 2 : 0 (25:13; 25:15). Odniesione ostatnie w tym etapie dwa zwycięstwa zapewniły naszym siatkarkom udział w walce o finał Mistrzostw Śląska Młodziczek.

Więcej „Sukces naszych uczennic”

Więcej o Studniówka 2019

19 stycznia o godzinie 19 w Domu Przyjęć Sielec w Sosnowcu rozpoczął się bal maturalny uczniów klas trzecich 3 LO im Bolesława Prusa.

Studniówka to ważne wydarzenie w życiu każdego maturzysty, a wspomnienie jej pozostaje w pamięci na całe życie. Wspomnienie nie tylko wyśmienitej zabawy, ale również ludzi – koleżanek, kolegów, nauczycieli, Dyrekcji – wspomnienie SZKOŁY i wszystkich osób z nią związanych.

Więcej o WOŚP

Nasi wolontariusze, jak co roku, ochoczo uczestniczyli w kwestowaniu na ulicach miasta dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety w tym roku radość z pomagania małym dzieciom została zgaszona przez bardzo smutną wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.

Społeczność szkolna łączy się w bólu z rodziną zmarłego.

Szkolny Klub Wolontariatu w tych trudnych dla Polaków chwilach apeluje słowami Papieża Jana Pawła II „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

Więcej o WARSZTATY PRZYRODNICZE NA TEMAT ŻYCIA SPOŁECZNEGO I ZWYCZAJÓW MRÓWEK
 
11 stycznia uczniowie klas: 1A, 2A, 5A, 7A, 7B SP48 oraz 3C GIM uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych na temat życia społecznego i zwyczajów mrówek.
Prowadzący pokazał dzieciom jak wyglądają różne kasty w mrówczej społeczności: królowa, robotnice, żołnierze. Uczniowie mogli obejrzeć przekrój przez mrowisko oraz żywe okazy mrówek i ich larwy.
Dowiedzieli się również jakie zasady rządzą w mrowisku, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem mrówek. Poznaliśmy różnorodność mrówek występujący w Polsce i na świecie oraz ich znaczenie w naturalnym środowisku.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki: zdjęcie, model mrowiska i drewnianą mróweczkę oraz mały słoiczek miodu. Ponieważ zajęcia prowadzone były przez pszczelarza dowiedzieliśmy się też jak powstaje miód. Uczniowie byli pod opieką Pani Prof. Wioletty Różyc, Pani Prof. Małgorzaty Zawady, Pani Prof. Bożeny Aleksiewicz oraz Pani Prof. Beaty Przybyły.

Do góry