Strona główna ˇ Plan lekcji ˇ Zastępstwa ˇ Dziennik ˇ Współpraca międzynarodowa ˇ Linki ˇ Galeria ˇ Basen szkolny
 

Nawigacja
 
Nasza szkoła
  O szkole
  Kontakt
  Kadra pedagogiczna
  Psycholog szkolny
  Pedagog szkolny
  Pielęgniarka szkolna
  Doradca Zawodowy
  Biblioteka
  Spotkania z rodzicami
  Kalendarz roku
  Obiady
  Szkolny Wolontariat
  Szkolne Koło CARITAS
  Zajęcia pozalekcyjne
  Basen szkolny
  Dokumenty Szkolne
  Klasy integracyjne
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

III LO im. B. Prusa

Gimnazjum nr 18

Historia "Prusa"

Absolwenci

 

 
 

Przyjaciel szkoły
 


 

'Przyjazna Szkoła'
 
 

1% podatku
 
 

Warto być dobrym
 
 

Użytkowników Online
 
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 577
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~alfyarm2
 

Administratorzy
 

 

XV Paraspartakiada Śląska i Zagłębia
 

Jak co roku już od kilku lat jesienią uczestniczyliśmy w Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W tym roku obchodzony był jubileusz zawodów sportowych. Po części oficjalnej, gdzie wręczano podziękowania osobom i instytucjom, które od lat wspierają idee integracji, odbyły się konkurencje sportowe takie jak rzuty do kosza, tor przeszkód, dart oraz dodatkowe konkurencje dla osób poruszających się na wózkach. Szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Frączek z kl. III C G, Jakub Tomczyk z kl. II A LO oraz Ewelina Małota z kl. III B LO.
W tegorocznej paraspartakiadzie wzięło udział ponad 380 zawodników z 35 ośrodków z województwa śląskiego i małopolskiego.

„To niesamowite uczestniczyć w takich zawodach sportowych”Ewelina Małota, III B LOKliknij i zobacz zdjęcia
 

Pamiętamy...
 
Newsy

Początek listopada to czas wspomnień o tych, którzy odeszli, których już nie ma.
4 listopada na „Zaduszkowej” Mszy św. chcemy pamiętać o zmarłych dyrektorach, nauczyciela, wychowankach i pracownikach szkoły.

Informujemy, że we wtorek – 4.11.2014 o godzinie 14.45 w kościele pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego przy ulicy Kordonowej odprawiona zostanie msza w ich intencji. 

Kryminalna noc filmowa w Prusie.
 
Newsy

W nocy z 29 na 30 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w maratonie filmowym. W tym roku zapoznaliśmy się z gatunkiem filmowym, jakim jest kryminał. Z tym gatunkiem doskonale zapoznał nas pan Łukasz Tura z kina Helios podczas ciekawej prezentacji multimedialnej. Zmierzyliśmy się z kryminalnymi zagadkami w filmach "Kruk" oraz "Escape plan".
Czekamy na kolejne pomysły tematycznych nocy filmowych w Prusie. 

Wierni tradycji
 
Newsy

W środę 29 października 12 osobowa delegacja uczniów naszego ZSO reprezentująca klasy trzecie gimnazjum i pierwsze liceum upamiętniła zmarłych nauczycieli, wychowawców i absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego. Grupa, pod opieką prof. Magdaleny Pikuzińskiej i Romana Hartla, zapaliła znicze na grobach nieżyjących członków „prusowskiej” społeczności pochowanych na sosnowieckich cmentarzach. Odwiedziliśmy groby śp.: dyrektorów - Piotra Chylaka,Tadeusza Augustyńskiego, Zdzisława Marcinkowskiego; pedagogów – Marii Kraus, Krystyny Palusińskiej, Teresy Grondal, Doroty Jarosińskiej, Jacka Kuca, Piotra Żura i Bogdana Kalabińskiego oraz wychowanków – Władysława Gębskiego, Witolda Dobrowolskiego i Wacława Stacherskiego. Ta wizyta była lekcją szacunku dla minionych pokoleń i tradycji szkoły, a jednocześnie okazją do uczczenia pamięci wszystkich zmarłych członków prusowskiej rodziny. Należy podkreślić, że wizyty na sosnowieckich grobach pedagogów i absolwentów naszego Liceum, w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych, mają już 12-letnią tradycję i na stałe wpisały się do ceremoniału szkolnego.


Kliknij i zobacz zdjęcia
 

„Jan Paweł II – świętymi bądźcie”
 

Nasi zdolni uczniowie z klasy 2b gimnazjum i 2a liceum dn. 17 października wystąpili w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu z przedstawieniem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Występ zachwycił publiczność i zjednoczył wszystkich jego uczestników. Nasi podopieczni potrafili przykuć uwagę swoich rówieśników i młodszych kolegów, koleżanek. Po przedstawieniu pełnym wrażeń, wszyscy wspólnie bawili się przy piosenkach m.in.: Arki Noego. Organizatorem tego emocjonującego spotkania była Pani Magister Teresa Czyżewska.

Opiekun mgr Teresa CzyżewskaKliknij i zobacz galerię zdjęć

 

Warsztaty biżuterii
 

23.10.2014 nasze wolontariuszki uczestniczyły w warsztatach wyrobu biżuterii w sosnowieckiej galerii Kuffer. Ręcznie wykonaną biżuterię będzie można kupić w naszej szkole w grudniu w czasie Kawiarenki Mikołajkowej. Zysk z akcji przeznaczymy na odbudowę spalonego kościółka na Stecówce (na szlaku na Baranią Górę). 

Rajd Młodzieży Zagłębia 2014
 

"W deszczu i w słońcu do szczytu w końcu..."
Hala Miziowa - Pilsko (1557 m.n.p.m) Beskid Żywiecki (Wysoki)

Nasza 19-osobowa ekipa w składzie:

Lewczuk Weronika, Ostrowska Paulina, Albiniak Dawid, Czernek Katarzyna, Janas Aleksandra, Laskowska Anna, Czapla Natalia, Czech Kamil, Dobosz Zuzanna, Knapik Błażej, Piątek Paweł, Argasińska Natalia, Soska Jakub, Winczewska Wioletta, Bomba Sebastian, Goerst Piotr, Stefaniak Bartosz, Synal Adrian, Tuszyński Jerzy

Pod opieką mgr Ewy Mazur, mgr Barbary Sypień oraz pod przewodnictwem Sebastiana Tomala wspólnie z II LO Plater, "Ekonomikiem" i ZSAB zdobyła ten górski szczyt!

Kliknij i zobacz galerię zdjęć 

Certyfikat
 

Nagroda za udział w programie "Helios dla szkoły"


 

UWAGA !
 

Informujemy, że w najbliższą niedzielę, 19.X.2014 r. korzystanie z basenu w naszej szkole w trybie "ogólnodostępnym" nie będzie możliwe.

 

Dzień Edukacji Narodowej
 

14 października to dzień szczególny dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjnych szkoły – to Święto Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii, obfitującej w życzenia i bukiety kwiatów, przyjęliśmy do braci uczniowskiej koleżanki i kolegów z klas pierwszych. Dzięki ich pracom plastycznym oraz twórczości literackiej dowiedzieliśmy się, jak wspaniale czują się w murach naszej szkoły. Uroczystość pięknie uświetniły występy naszych tancerzy oraz program artystyczny, w którym pierwszaki i ich wychowawcy mogli zobaczyć się w „lustrzanym odbiciu”. Mamy nadzieję, że zgodnie z wypowiedzianymi dzisiaj słowami cały rok szkolny będzie obfitował w sukcesy uczniów i nauczycieli.Kliknij i zobacz galerię zdjęć


 

Kolejny sukces naszych lekkoatletów!!!
 
Sport


W Lidze Lekkoatletycznej reprezentacja naszego gimnazjum zajęła:

II miejsce drużynowo w kategorii chłopców i II miejsce drużynowo w kategorii dziewcząt.

Skład drużyn:

Poszwa Klaudia
Pryciuk Weronika
Wosik Katarzyna
Lewczuk Weronika
Tabor Justyna
Kraska Julia
Surma Blanka
Krzysztofowicz Oliwia
Gil Marta
Janas Aleksandra
Kusa Paulina
Łazarczyk Wiktoria

Piwowarczyk Dawid
Pryciuk Paweł
Szot Krzysztof
Głowacki Bartosz
Kucięba Kamil
Piłka Karol
Piwowarczyk Piotr
Dudała Sebastian
Porada Piotr
Słabosz Kamil
Zagórski Kryspin


Gratulujemy!!!

 

Strona 2 z 60 < 1 2 3 4 5 > >>
 
Czytaj...
 

 
Czytaj...
 

 
Czytaj...
 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

facebook.com/sosnowieckiprus
 
 

DBI
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2014
 

 
 

 
 

 
 

Panel informacyjny
 
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1280 na 1024 pikseli
przy zainstalowanej najnowszej wersji przeglądarki
 

© by ZSO nr 3