Image not available

Ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018

Kandydaci do Szkoły Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego

Kandydaci do III LO Mistrzostwa Sportowego im. B.Prusa

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View e-Privacy Directive Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

You have allowed cookies to be placed on your computer. This decision can be reversed.

TRWA NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLAS MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w SP48!

Terminy testów sprawnościowych:

► PIŁKA SIATKOWA, TENIS STOŁOWY - 27 maja 2017r. (sobota) - godz. 11:00 (hala sportowa ZSO nr 3)

► PIŁKA SIATKOWA, TENIS STOŁOWY - 30 maja 2017r. (wtorek) - godz. 17:00 (hala sportowa ZSO nr 3)

► PIŁKA SIATKOWA, TENIS STOŁOWY - 8 czerwca 2017r. (czwartek) - godz. 17:00 (hala sportowa ZSO nr 3)

► PŁYWANIE - 29 maja 2017r. (poniedziałek) - godz. 16:00 (basen ZSO3)

► PŁYWANIE 31 maja 2017r (środa) - godz. 16:00 (basen ZSO3)

► LEKKOATLETYKA - 29 maja 2017r. (poniedziałek) - godz. 16:30 (Stadion lekkoatletyczny, al. Mireckiego 4, Sosnowiec)

► LEKKOATLETYKA - 31 maja 2017r. (środa) - godz. 16:30 (Stadion lekkoatletyczny, al. Mireckiego 4, Sosnowiec)

Osoba kontaktowa: mgr Piotr Augustyn (tel.: 501-417-887)

 

KLASA 1 – PROFIL SPORTOWY - chłopcy, dziewczęta (do wyboru: PROFIL PŁYWACKI lub PROFIL TENISA STOŁOWEGO). 

  • GRUPA I – profil pływacki: szkolenie sportowe z zakresu pływania 13 godzin + 3 godziny wychowania fizycznego tygodniowo. 
  • GRUPA II – profil tenisa stołowego: szkolenie sportowe z zakresu tenisa stołowego 13 godzin + 3 godziny wychowania fizycznego tygodniowo.

 

KLASA 4 – PROFIL SPORTOWY- chłopcy, dziewczęta - do wyboru: PROFIL PŁYWACKI lub PROFIL LEKKOATLETYCZNY lub PROFIL TENISA STOŁOWEGO lub PROFIL PIŁKA SIATKOWA – dziewczęta.

  • GRUPA I – profil pływacki (chłopcy, dziewczęta): szkolenie sportowe z zakresu pływania 12 godzin + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniow
  • GRUPA II – profil lekkoatletyczny (chłopcy, dziewczęta): szkolenie sportowe z zakresu lekkoatletyki 12 godzin + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo.
  • GRUPA III – profil tenisa stołowego (chłopcy, dziewczęta): szkolenie sportowe z zakresu tenisa stołowego 12 godzin + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo. 
  • GRUPA IV – profil piłka siatkowa (dziewczęta): szkolenie sportowe z zakresu piłki siatkowej 12 godzin + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo.

KLASA 4 – PROFIL SPORTOWY o specjalności PIŁKA NOŻNA - chłopcy

12 godzin szkolenia sportowego z zakresu piłki nożnej + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo.

Klasa realizuje szkolenie sportowe przy współpracy i pod patronatem Klubu Piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec.

Szkolenie sportowe prowadzone przez nauczycieli specjalistów (trenerów i instruktorów piłki nożnej).

 

KLASA 7 – PROFIL SPORTOWY- chłopcy, dziewczęta (do wyboru: PROFIL PŁYWACKI lub PROFIL LEKKOATLETYCZNY lub PROFIL TENISA STOŁOWEGO lub PROFIL PIŁKA SIATKOWA – dziewczęta.

Drugi język obcy – klasa uczy się jednego wybranego języka (decyzja większości złożonych deklaracji) spośród zaproponowanych:  język niemiecki, język włoski lub język hiszpański. 

  • GRUPA I – profil pływacki (chłopcy, dziewczęta): szkolenie sportowe z zakresu pływania 12 godzin + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo. 
  • GRUPA II – profil lekkoatletyczny (chłopcy, dziewczęta): szkolenie sportowe z zakresu lekkoatletyki 12 godzin + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo. 
  • GRUPA III – profil tenisa stołowego (chłopcy, dziewczęta): szkolenie sportowe z zakresu tenisa stołowego 12 godzin + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo. 
  • GRUPA IV – profil piłka siatkowa (dziewczęta): szkolenie sportowe z zakresu piłki siatkowej 12 godzin + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo.

 

KLASA 7 – PROFIL SPORTOWY o specjalności PIŁKA NOŻNA - chłopcy

12 godzin szkolenia sportowego z zakresu piłki nożnej + 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo.

Drugi język obcy – klasa uczy się jednego wybranego języka (decyzja większości złożonych deklaracji) spośród zaproponowanych:  język niemiecki, język włoski lub język hiszpański.

Klasa realizuje szkolenie sportowe przy współpracy i pod patronatem Klubu Piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec.

Szkolenie sportowe prowadzone przez nauczycieli specjalistów (trenerów i instruktorów piłki nożnej).

PROFIL TENISA STOŁOWEGO 

Klasy realizują szkolenie sportowe przy współpracy i pod patronatem Klubu UKS Huragan Sosnowiec.

Szkolenie sportowe prowadzone przez nauczycieli specjalistów (instruktorów tenisa stołowego z długoletnim profesjonalnym stażem zawodniczym).

Indywidualizacja zajęć zapewnia wysoki poziom szkolenia zawodników.

Szkolenie przebiega w oparciu o etap wstępny gry w tenisa stołowego (osoby początkujące) klasy 1, 4, 7 oraz zaawansowany (osoby trenujące) klasy 1, 4, 7.
Zajęcia prowadzone są na płaszczyźnie ogólnorozwojowej i specjalistycznej gry w tenisa stołowego.

Uzupełnieniem programu szkoleniowego jest:

  • Uczestnictwo w zawodach.
  • Wyjazdy na obozy tenisa stołowego.
  • Wykonywanie sportowych badań lekarskich.
  • Możliwość uczestnictwa w rozgrywkach ligowych ŚLZTS.

Szkoła zapewnia bazę szkoleniową opartą na:

  • Profesjonalnych stołach do tenisa stołowego.
  • Rakietki dla początkujących zawodników.
  • Profesjonalny sprzęt do gry dla zaawansowanych zawodników.
  • Specjalistyczne trenażery na stanowiskach gry.
  • Automaty do wyrzucania piłek.
  • Płotki, numeratory, siatki wyłapujące piłki.

 

PROFIL PŁYWACKI, PROFIL LEKKOATLETYCZNY, PROFIL PIŁKA NOŻNA, PROFIL PIŁKA SIATKOWA

Klasy realizują szkolenie sportowe przy współpracy i pod patronatem Klubu Piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec, Klubu Sportowego MKS MOS
Płomień Sosnowiec, Międzyszkolnego Specjalistycznego Klubu Sportowego „Zagłębie" oraz klubów pływackich z Sosnowca.

Szkolenie sportowe prowadzone przez specjalistów (trenerów i instruktorów sportu) z zakresu pływania, lekkiej atletyki, piłki nożnej, piłki siatkowej.

Doskonała szkolna infrastruktura sportowo-rekreacyjna:

  • Pływalnia 25m (na miejscu)
  • Hala sportowa 35m (na miejscu)
  • Siłownia (na miejscu)
  • Salka fitness (na miejscu)
  • Tereny zielone: Park im. Leona Kruczkowskiego (bezpośrednio przylegający do szkoły)
  • Stadion lekkoatletyczny (10 minut pieszo od szkoły)
  • Stadion i boiska treningowe Klubu Piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec (200 metrów od szkoły)

Grupy ćwiczeniowe zapewniające wysoką indywidualizację treningu.

Program nauczania poza szkoleniem specjalistycznym w pływaniu i lekkiej atletyce obejmuje:

  • Starty w zawodach sportowych (miejskich i ogólnopolskich)
  • Wycieczki rowerowe
  • Wycieczki górskie
  • Wyjścia do parku trampolin

Obozy sportowe: letni i zimowy w czasie ferii (uzależnione od ilości chętnych).

 

Terminarz podstępowania rekrutacyjnego
Szkoła Podstawowa Nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu

 

    1. Składanie wniosków - od 2 maja 2017 r. do 17 maja 2017 r.
    2. Próby sprawności fizycznej - od 2 maja 2017 r. do 19 maja 2017 r.

    Piłka siatkowa

    Do wyboru 17 lub 18 maja 2017 r. godz. 15:00.
    Miejsce: hala sportowa ZSO nr 3 w Sosnowcu, ul. Piłsudskiego 114

    mgr P. Augustyn

    Piłka nożna

    17.05.2017 r. godz. 15:00. Miejsce: sztuczne boisko Klubu Zagłębie Sosnowiec, ul. Kresowa 1

    mgr G. Bąk

    Lekkoatletyka

    Do wyboru 17 lub 18 maja 2017 r. Godzina: 16:30.
    Miejsce: Stadion lekkoatletyczny, al. Mireckiego 4, Sosnowiec

    mgr P. Przybyl

    Tenis stołowy

    Do wyboru 17 lub 18 maja 2017 r. godz. 16:30.
    Miejsce: hala sportowa ZSO nr 3 w Sosnowcu, ul. Piłsudskiego 114

    mgr P. Przybyl

    mgr A. Kula

    Pływanie

    Do wyboru 17 lub 18 maja 2017 r. godz. 16:30.
    Miejsce: pływalnia ZSO nr 3 w Sosnowcu, ul. Piłsudskiego 114

    Uwaga: Kandydaci do klasy 1 przyjmowani są na podstawie wypełnionego wniosku

    (nie są przeprowadzane próby sprawności fizycznej z zakresu pływania do klasy 1 SP).

    mgr A. Kula

    1. Podanie do publicznej wiadomości listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – 19 maja do godz. 12:00
    2. Potwierdzenie woli uczęszczania do SP nr 48 MS przez rodzica kandydata - do 24 maja godz. 15:00
    3. Podanie do publicznej wiadomości listy przyjętych do klasy - do 25 maja godz. 12:00