This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View e-Privacy Directive Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

You have allowed cookies to be placed on your computer. This decision can be reversed.

Nasza szkoła zdobyła tytuł i statuetkę najlepszej szkoły WOŚP 2015 w Sosnowcu.

Otrzymaliśmy Wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi w konkursie dla liceów ogólnokształcących województwa śląskiego „Lider Dobroczynności”.

  1. Uczennica Beata Sergiel z klasy IIa zajęła I miejsce w VIII konkursie wiedzy o HIV/AIDS, pt: „HIV i AIDS nie zna granic – może dotyczyć także Ciebie” zorganizowanym przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego i SANEPID w Sosnowcu z okazji Światowego Dnia Walki z Aids. 
  2. Uczeń Jerzy Tuszyński z klasy IIIb zakwalifikował się do II etapu XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  3. Uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa otrzymał wyróżnienie w XXXIII Bytomskiej Scenie Recytatora zorganizowanej przez Bytomskie Centrum Kultury podczas VIII Bytomskiej Jesieni Literackiej.
  4. Uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa zajął III miejsce w XVI Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk” w kategorii wiekowej: szkoły średnie i dorośli zorganizowanym przez Chorzowskie Centrum Kultury.
  5. XXIII Dni Ziemi w Sosnowcu - konkurs ekologiczny dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych pod patronatem prof. dr hab. Marii Pulinowej z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego „Krajobraz antropogeniczny Sosnowca – dawniej i dziś”.
    Uczniowie Kinga Królikowska, Karolina Kubiak, Natalia Lewandowska, Beata Sergiel i Adrian Jagiełło z klasy IIa zdobyli I miejsce w kategorii makieta.
    W kategorii wiersz uczennica Marianna Dolniak z klasy IIIa otrzymała II miejsce,
    III miejsce zdobył Mateusz Bykowski z klasy IIIa.
    W kategorii plakat III miejsce zajął uczeń Jerzy Tuszyński z klasy IIIb.
  6. Uczennica Beata Sergiel z klasy IIa oraz absolwentka naszego gimnazjum Weronika Wrona zakwalifikowały się do finału XI Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie zorganizowanym przez Krakowski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego Prof.-Europe, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Krakowie, XXI Liceum Ogólnokształcące im. St. I. Witkiewicza-Witkacego oraz Dom Kultury im. A. Bursy w Krakowie.
  7. Uczennica Marianna Dolniak z klasy IIIa zajęła II miejsce w eliminacjach miejskich do 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Wydział Kultury i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu i Miejski Klub im. J. Kiepury w Sosnowcu.
  8. Uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa zdobył I miejsce w eliminacjach miejskich w kategorii: „Recytacja” oraz wyróżnienie w kategorii: „Wywiedzione ze słowa” do 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie.
  9. Uczennica Marianna Dolniak z klasy IIIa otrzymała wyróżnienie a uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa zdobył II miejsce w eliminacjach regionalnych 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych w kategorii: recytacja zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.
  10. Uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa otrzymał wyróżnienie za interpretację tekstu Marka Koterskiego „Dzień świra” kategoria: młodzież szkół ponadgimnazjalnych w Centralnym Spotkaniu Laureatów 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce zorganizowanym przez Ostrołęckie Centrum Kultury.
  11. Uczennica Marianna Dolniak z klasy IIIa zajęła II miejsce a uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa zdobył I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XIII Wojewódzkim Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta w Żorach.
  12. Uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa otrzymał nagrodę Grand Prix za prezentację „Lemury” w XVI Festiwalu Małych Form Teatralnych – Przegląd Teatrów i Kabaretów Szkolnych (konkurs wojewódzki) zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach przy współorganizacji Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.
  13. Uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa otrzymał wyróżnienie za prezentację „Zniewolenie” (za pomysły inscenizacyjne) na 46 Festiwalu Małych Form Teatralnych (konkurs wojewódzki) zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. 
  14. Uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa zdobył Nagrodę Specjalną za spektakl „Nieodwracalne” na Festiwalu Teatralnym „Gruba Sztuki” (konkurs wojewódzki) zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Sztygarka” w Chorzowie.
  15. Uczeń Kacper Szklarski z klasy IIIa zajął I miejsce w Regionalnym Konkursie Małych Form Teatralnych „Teatroida” zorganizowanym przez Fundację Klub KONTRA w Bytomiu.
  16. Uczniowie Mateusz Bykowski (klawisze) i Kacper Szklarski (bas) członkowie „Dramy” z klasy IIIa znaleźli się w finale regionalnym największego na świecie festiwalu dla młodych zespołów Emergenza Festiwal 2015 Katowice Old Timers Garage.