This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View e-Privacy Directive Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

You have allowed cookies to be placed on your computer. This decision can be reversed.

 Zdobyliśmy tytuł i statuetkę: „Prus” najlepszą szkołą WOŚP 2015 roku w Sosnowcu

  • Bartosz Głowacki - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
  • Wiktoria Łazarczyk - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • I miejsce w miejskim drużynowym konkursie historycznym „Sosnowiec moje miasto” o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta zajęła drużyna w składzie:
    Anna Baniusiewicz
    Zuzanna Grzanka
    Piotr Porada
  • W miejskim konkursie „Życie i twórczość Bolesława Prusa”
    II miejsce - Zofia Dłutek
    III miejsce - Magdalena Barańska
    wyróżnienieJustyna Tabor
  • W miejskim konkursie „Jesienne spotkania z poezją Norwida” zorganizowanym przez CKZiU
    II miejsce - Jessica Jędrasik
  • I miejsce w I Zagłębiowskim Konkursie Matematycznym dla gimnazjalistów zorganizowanym przez LO im. J. Korczaka w Sosnowcu zajęła drużyna w składzie:
    Bartosz Głowacki i Karol Kania
  • I miejsce i tytuł laureata  w XII międzyszkolnym konkursie matematycznym „Bomba z Matmy” zorganizowanym przez LO im. St. Staszica w Sosnowcu:
    Bartosz Głowacki
  • II miejsce w etapie miejskim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego - drużyna w składzie:
    Bartosz Głowacki
    Wiktoria Łazarczyk
    Patryk Baliński
  • III miejsce w III edycji drużynowego konkursu językowego „Prus na językach” dla uczniów szkół gimnazjalnych - drużyna w składzie:
    Zuzanna Grzanka i Karol Kania
  • Bieg na orientację w ramach corocznej imprezy pt. „Bieg Prusaka” :
    I miejsce - Alicja Caputa i Mateusz Syncerz 
    II miejsce - Patryk Baliński i Mateusz Jakubiec
  • Konkurs plastyczny organizowanym przez Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu:
    „Żonkilowa zakładka”
    II miejsce - Konrad Terkalski i Magdalena Woźniak 
    wyróżnienie - Paulina Bednarczyk 
    „Żonkilowe serce”
    II miejsce - Zuzanna Bielaszka

Osiągnięcia sportowe klasy 3a - siatkarskiej

 

- I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt - Alicja Dróżdż, Zuzanna Grzanka, Paulina Kusa

- Wicemistrzostwo w XI Mistrzostwach Polski Szkół im. Bolesława Prusa w piłce siatkowej mieszanej - Alicja Dróżdż, Marta Gil, Paulina Kusa, Julia Szczepańska

- I miejsce w Sosnowcu - siatkówka halowa chłopców – Adrian Chrzanowski, Bartosz Głowacki, Karol Kania, Kamil Kucięba, Bartłomiej Janas, Piotr Nowak, Konrad Terkalski, Krzysztof Warwas, Grzegorz Wierzbanowski, Sebastian Zasada, Piotr Piwowarczyk

- II miejsce w zawodach rejonowych - siatkówka halowa chłopców – Adrian Chrzanowski, Bartosz Głowacki, Karol Kania, Kamil Kucięba, Bartłomiej Janas, Piotr Nowak, Konrad Terkalski, Krzysztof Warwas, Grzegorz Wierzbanowski, Sebastian Zasada, Piotr Piwowarczyk

- II miejsce w Sosnowcu - siatkówka plażowa chłopców: Bartosz Głowacki-Piotr Nowak, Piotr Piwowarczyk-Grzegorz Wierzbanowski

- I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt - Marta Gil, Paulina Kusa, Alicja Dróżdż, Joanna Gawinek, Julia Szczepańska, Zuzanna Grzanka, Anna Laskowska, Aleksandra Janas

- III miejsce w zawodach rejonowych – piłka siatkowa - Marta Gil, Paulina Kusa, Alicja Dróżdż, Joanna Gawinek, Julia Szczepańska

- II miejsce w Finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w siatkówce plażowej chłopców - Bartosz Głowacki-Piotr Nowak